Astraxil HS venkovní oleje na dřevo 17 produktů

Astraxil HS venkovní olej na dřevo představuje kombinaci přírodních olejnatých pryskyřic, biocidních přísad, mikropigmentů na bázi oxidů železných kovů a UV absorpčních koloidů na bázi nanočástic. Pro zlepšení penetračních vlastnosti je ředěn bezaromátovými rozpouštědly, které rovněž zlepšují jeho roztíratelnost.

Astraxil HS venkovní olej na dřevo je vhodný jak k venkovním nátěrům nového dřeva, tak i k údržbovým nátěrům určeným k revitalizaci vzhledu dříve upravených povrchů. Vyznačuje se snadnou zpracovatelností ať už štětcem, válečkem, stříkáním, či ponořováním. Vyniká velmi atraktivním probarvením dřeva se zvýrazněním jeho struktury. Povrch dřeva napuštěný olejem Astraxil HS však nezůstává úplně uzavřen. Dřevo může „dýchat“ a zbavovat se tak snadno přebytečné vlhkosti, která se do hmoty dřeva dostala za vlhkého počasí na osmotickém principu. Vzhledem k nízkému obsahu těkavých látek je Astraxil HS vhodný i pro povrchovou úpravu dřeva v obytných prostorách. Jeho aplikace však není přípustná tam, kde by mohlo docházet k přímému kontaktu s potravinami, případně by mohlo hrozit olizovaní upravených předmětů dětmi.

Astraxil HS se nejlépe nanáší objemnějším štětcem ve dvou vrstvách. Spotřeba závisí na druhu upravované dřeviny - u měkkých jehličnatých dřevin se spotřeba pohybuje mezi 14 - 16 m2 upraveného povrchu z 1 lt oleje Astraxil HS v jedné vrstvě. Vyšší spotřebu lze očekávat u hrubě broušených nebo povrchově strukturovaných povrchů. U tvrdých, méně nasákavých dřevin, jako je např. dub nebo jasan, se spotřeba pohybuje mezi 16 - 18 m2 upraveného povrchu z 1 lt oleje v jedné vrstvě. V tomto případě je vhodné první vrstvu po přibl. 15-ti minutách odležení setřít a druhý den nanášet přípravek jen v tenké vrstvě. Pro lepší roztíratelnost lze olej Astraxil HS přiředit lakovým benzínem, terpentýnem, případně syntetickým ředidlem S6006 v 5-ti až 10-ti %-ní koncentraci. Přetíratelnost první, napouštěcí vrstvy oleje závisí na druhu dřeviny, teplotě a vzdušné vlhkosti během zasychání. Většinou je povrch přetíratelný po jednodenním schnutí.

Zobrazuji 1 - 17 z 17 položek