UNICOLOR Mořidla k přímému zpracování 99 produktů

Mořidla k přímému zpracování jsou hotové mořící roztoky založené na kombinaci barviva UNICOLOR a ředícího roztoku UNITHINNER, které je směsí bezaromátových, pozvolna se odpařujícíh rozpouštědel. Mořidlo je takto připraveno k okamžitému zpracování a ve své podstatě je alternativou k nejrozšířenějším typům mořidel, jako jsou například mořidla lihová, acetonová nebo olejová. Lihové mořidlo je ve srovnání s mořidly UNICOLOR rychlejší v zasychání, nezvýrazňuje ve stejné míře dřevní póry a strukturu dřeva a zdaleka nedosahuje, vzhledem ke své "inkoustové" povaze, tak vysoké odstínové stálosti. Lihové mořidlo je však ve srovnání s mořidlem UNICOLOR cenově příznivější.

Vodouředitelnou obdobou Mořidla k přímému zpracování založeném na rozpouštědle UNITHINNER je mořidlo, ve kterém je barvivo UNICOLOR rozpuštěno ve vodou ředitelném prostředku IDROFLOW. Takto dodané vodou ředitelné mořidlo obsahuje všechny potřebné zušlechťující přísady. Jedná se především o fixativum ujmožňující přelakování vodou ředitelnými laky a omezující problém s krvácením mořidla do laku. Dále jde o smáčedla, která podporují, kromě dobré promořitelnosti u nenasákavých dřevin i zvýraznění struktury pórovitých dřevin. 
V případě Vašeho zájmu o takový typ mořidla uveďte v objednávkovém formuláři v oddíle Poznámka, že objednáváte vodou ředitelnou verzi Mořidla pro přímé zpracování.

Také Mořídla k přímému zpracování jež jsou založena na rozpuštědlové bázi UNITHINNER je možno, na Vaše přání, dodávat s vylepšenými fyzikálními vlastnostmi. Zejména se jedná o přísadu "zvýrazňovače pórů", která dodá pórovitým dřevinám (dub, jasan, kaštan) rustikální vzhled. Další možností je přídavek fixativa, který vede ke zvýšení vaznosti barviv na dřevní celulóze. To je důležité v případě, že bude závěrečná povrchová úprava prováděna lněným (nebo jiným) olejem nebo včelím voskem.

na stránce
Zobrazuji 1 - 36 z 99 položek