Přírodní olej HYPERTICUS BIO - lněný olej s včelím voskem  16 produktů

Lněný olej s včelím voskem je určen pro ochranné nátěry dřeva v interiéru i exteriéru. Lněný olej proniká hluboko do struktury dřeva, které zpevňuje a na jeho povrchu vytváří ochrannou vrstvu. Přítomný včelí vosk s přirozeným obsahem propolisu přispívá ke konzervaci dřeva v historickém kontextu. V objektech se zvýšenou vzdušnou vlhkostí ( sauny, kuchyně, koupelny, stáje, chlévy aj.) omezuje difuzi vodních par do tesařských konstrukcí.

V případě ošetření přiznaných trámů v obytných místnostech se rovněž uplatní obsažený včelí vosk. Ten se vylučuje ve velmi tenké vrstvě na povrchu dřeva a umožňuje tak jeho přeleštění a tím dosažení velmi příjemného přírodního vzhledu.

Lněný olej s včelím voskem je také vhodný pro prostory, ve kterých je z hygienických důvodů nepřípustná aplikace syntetických přípravků na ochranu dřeva ( např. vinné sklepy, sýpky, chovné kotce, včelí úly, školní a zdravotnická zařízení, sklady potravin, sušárny ovoce a ostatních zemědělských produktů aj. ) Aplikací tónovaného Lněného oleje s včelím voskem lze vytvářet i rozmanité rustikální a historizující efekty. Bezbarvý Lněný olej s včelím voskem dodává světlým dřevinám medově žlutý odstín. Lněný olej s včelím voskem lze nanášet na hoblované, broušené i strukturálně upravované povrchy. Vhodný je jak pro nové dřevo, tak i pro starý nábytek, kde byly původní nátěry odstraněny louhováním.

V případě potřeby lze, zejména dřevo konstrukční povahy, nejprve napustit přípravkem DERON. Přiznané interiérové trámy doporučujeme, po napuštění přípravkem DERON, nejprve zabrousit jemným brusným rounem.

Před zpracováním oleje dobře promíchejte obsah obalu, menší obaly důkladně protřepejte. Lněný olej s včelím voskem nanášejte na zpracovávaný povrch v tenké vrstvě, při pokojové teplotě, nejlépe kvalitním plochým štětcem. Po 4 až 6-ti hodinách schnutí povrch setřete suchým hadrem. V případě vyšších nároků na hladkost a příjemný omak proveďte druhý den, za obdobných podmínek, ještě jeden nános Lněného oleje s včelím voskem. V případě povrchové úpravy stavebně-truhlářských výrobků rozměrově přesného charakteru (tj. např. dveře, podlahy, schody, zárubně, prahy) proveďte, po přibl. jednodenním zrání napuštěného povrchu, jeho důkladné přeleštění objemnější bavlněnou textilií, která byla předtím mírně navlhčena Lněným olejem s včelím voskem. Ke konečnému vytvrzení upravovaného povrchu dochází přibližně po uplynutí jednoho týdne po aplikaci poslední vrstvy. 

Spotřebu Lněného leje s včelím voskem ovlivňuje členitost dřevěného povrchu a jeho absorpční vlastnosti. U hrubších tesařských konstrukcí je třeba počítat se spotřebou kolem 14 m2 / lt / vrstva. V případě hladce broušených a hoblovaných povrchů lze z jednoho litru upravit 16 -18 m2 v jedné vrstvě. Jsou-li tyto výrobky zhotoveny z tvrdých listnatých dřevin, pak se spotřeba pohybuje mezi 20 - 24 m2 / lt / vrstva. Pro stanovení předpokládané spotřeby je nutno zohlednit to, že v případě každé další vrstvy se spotřeba snižuje o přibl. 20%, což je dáno snížením absorpce po aplikaci předchozí vrstvy. V případě větších a členitějších povrchů doporučujeme dodávku rozdělit na dvě dílčí objednávky - v prvním kroce objednat přibl. 70% předpokládané spotřeby a objem druhé objednávky stanovit až podle skutečně vykázané spotřeby.

Zobrazuji 1 - 16 z 16 položek